İmamoğlu verdiği sözü tuttu ve Silivri stadına kavuşuyor

Silivri’nin kullanımda olan ikinci büyük stadı olan İBB Müjdat Gürsu Tesisleri İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatları doğrultusunda yeni sezona yetiştiriliyor ve Silivrispor yeni sezondaki tüm maçları burada oynayabilecek.

İmamoğlu verdiği sözü tuttu ve Silivri stadına kavuşuyor
04 Haziran 2020 - 18:27

Silivri’nin kullanımda olan ikinci büyük stadı olan İBB Müjdat Gürsu Tesisleri İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatları doğrultusunda yeni sezona yetiştiriliyor ve Silivrispor yeni sezondaki tüm maçları burada oynayabilecek.
 
Silivrispor Kulüp Başkanı Taylan Güraslan’ın yoğun mesaileri sonuç vermeye başlıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, Silivri’yi ziyaret ettiği dönemde gündeme getirdiği ve ardından da takibini yaptığı yenileme başlıyor. İBB Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu ve CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen’in de yakından takip ettiği stat projesi ihale sürecini tamamladı ve pazartesi günü ilk çalışma başlıyor. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yeni sezona yetiştirilsin sözü ile başlayan süreçte ihaleyi alan firma ve İBB yetkilileri bir araya geldi. İBB yetkilileri ve sorumlu müteahhit ile birlikte CHP Silivri İlçe Başkanı Berker Esen, İBB Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu ve Silivrispor Kulüp Başkanı Taylan Güraslan proje sunumunda hazır bulundu.
 
YENİ SEZONDA SİLİVRİSPOR STAT ARAMAYACAK
Yapılan çalışmaların ardından İBB Müjdat Gürsu Tesisleri’nin yıpranan sentetik çim zemini değiştirilerek UEFA kriterlerine uygun hale getiriliyor. Silivri Stadı’nın yıkımı gündemde olduğu için İBB Tesislerinde öncelik zeminin yapımına verildi. Yeni sezonda Silivrispor’un resmi maçlarını oynayabilmesi için gerekli çalışmaları yapan Büyükşehir Spor AŞ maçların oynanmasında aksama olmaması için önceliğini stat zeminine ve protokol tribününü koltuklarının yenilenmesi ve açık tribünün üstü de komple kapatılacak. Yapılan bu işlerle birlikte saha etrafındaki tartan pist yenilenecek ve halkın ve sporcuların kullanımına açılacak. Bu şekilde TFF’nin istediği kriterler yerine getirilerek Silivrispor’un yeni sezondaki iç saha maçlarını oynayabilmesinin de önü açılacak. Böylelikle geçen sezon yaşanan stat krizi tekrar yaşanmaması için hazırlıklar tamamlanıyor.
 
KALE ARKASI TRİBÜNLERİNİN TEMELİ ATILIYOR
İBB Müjdat Gürsu Tesisleri’nin kuzey cephesinde bulunan kale arkasına kapalı tribün yapımına da başlanıyor. İBB’nin yürüttüğü proje kapsamında Silivri’de faaliyette bulunan birçok spor kulübünün malzemelerini koyabileceği özel odalarda bu projeye dahil edildi. Spor kulüplerinin odalarının haricinde kale arkası kapalı tribününün alt bölümlerinde fitnes salonu ile birlikte Silivrispor’un malzeme odaları ve soyunma odaları da bu proje içindeki yerini aldı.
 
GÜRASLAN; “EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM”
Silivrispor Kulüp Başkanı Taylan Güraslan konu hakkında yaptığı açıklamasında; “Uzun süredir çalıştığımız proje hayat buluyor. Silivri ve Silivrispor iye zeminli bir sahaya kavuşuyor. Gerçek anlamda yoğun mesai harcadık ve sonunda gerekli onayları aldık ve projemiz onaylandı. Pazartesi günü ihaleyi alan müteahhit çalışmalarına başlıyor. Bu projenin gerçekleşmesini sağlayan başta İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’na ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkür ederim. Güzel proje oldu ve kazanan Silivri oldu. Şimdi başka projelerimiz var hayalimiz Silivrispor’a yakışır doğal çimli bir stat yapılmasıdır inanıyorum ki ilerleyen zamanlarda bu proje de onaylanacaktır. Tekrar emeği geçen herkese teşekkürü bir borç bilirim” dedi.
 
BALCIOĞLU; “HALKIMIZIN DERTLERİ BİZİM DERDİMİZ DİYORUZ”
İBB Meclis Üyesi Bora Balcıoğlu yapılan proje hakkında yaptığı değerlendirmesinde; “Sıkıntılı bir bütçenin olduğu ortamda ilçemize güzel bir proje kazandırdığımıza inanıyorum. Bu proje ile ilçemizdeki tüm kulüplerimizin kısmi sıkıntıları çözülmüş oluyor. Mahalli kulüplerimizin kullanımında olacak olan özel odalarda malzemelerini güvenli bir şekilde muhafaza ederken aynı güvenlilikle toplantılarını bile burada yapabilecekler. İlçemizin amatör takımları da profesyonel anlayışla sahaya çıkabileceklerdir. Sportif anlamda yatırımlarımız artarak devam edecektir. İBB bünyesinde ilçemizin sorunlarının yakın takipçileriyiz ve çözüm noktasında da dertleri bizim derdimiz diyoruz. Çok daha güzel projelere imzalarımız devam edecektir. Yenilenecek olan tesislerimiz halkımıza hayırlı olsun” dedi.
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum
  • Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapınız.